понеділок, 29 травня 2017 р.

Навчання дорослих через спецкурс "Протидія торгівлі людьми в Україні"

Учасники тренінгуПротидія торгівлі людьми в Україні: завдання закладів освіти

Змістовний семінар-практикум організували у Львові для фахівців обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти Координатор проектів ОБСЄ в Україні та Інститут модернізації змісту освіти. Темою заходу була протидія торгівлі людьми в Україні. Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти представляла координатор проекту, старший викладач кафедри виховання та культури здоров'я Світлана Кушнікова.
Відкрили тренінг Лілія Грудко, національний спеціаліст програми "Людська безпека" Координатора проектів ОБСЄ в Україні, Олександр Кочерга, кан. псих.н., доцент, заступник директора з навчально-методичної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка. Він же і роз'яснив методологію навчання дорослих.
Олександр Кочерга, к.псих.н.
  Організатори презентували освітянам програму та навчально-методичний посібник до спецкурсу «Протидія торгівлі людьми в Україні», розробленого на виконання Державної соціальної програми. До підготовки навчально-методичних матеріалів долучилися і працівники ІМЗО..
Н.Кравченко
«Даний спецкурс включено до навчальних планів підвищення кваліфікації педагогічних працівників інститутів післядипломної педагогічної освіти. Його актуальність зумовлена необхідністю поширення та поглиблення знань освітянської спільноти про сутність, причини та наслідки явища торгівлі людьми. На жаль, збройний конфлікт на Сході країни, підвищення рівня мобільності населення, поява внутрішньо переміщених осіб, трудова міграція населення, економічна нестабільність, зростання рівня безробіття виступають факторами вчинення таких злочинів», – прокоментувала доцільність проведення семінару-практикуму Наталія Кравченко, завідувач сектору відділу міжнародних зв‘язків та мов національних меншин Інституту.
Ніна Пахом'юк, голова правління громадського об'єднання "Волинські перспективи" ознайомила з нормативно-
Ніна Пахом'юк, тренер
правовою базою з протидії торгівлі людьми та особливостями ідентифікації постраждалих осіб. Значна увага приділялася національному механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми. Зокрема, були розглянуті роль та межі повноважень працівників закладів освіти у заходах із виявлення та реабілітації осіб, які постраждали від цього ганебного явища. Розглянуто гуманітарні принципи роботи з постраждалими від торгівлі людьми, які обгрунтовувала Ельвіра Мручковська, керівник Чернівецького ОГО "Сучасник".
Лілія Грудко, координатор ОБСЄ
Спецкурс «Протидія торгівлі людьми в Україні», на думку його авторів, має сприяти підвищенню рівня громадянської та професійної компетентності педагогів і психологів. Він допоможе створити превентивний освітньо-інформаційний простір у навчальному закладі, місцевій громаді для унеможливлення потрапляння молодих осіб у ситуацію торгівлі людьми.
Надія Семчук, к.філос.н.
Надія Семчук, к.філос.н., доцент, старший науковий співробітник відділу інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи ІМЗО презентувала роль, місце і повноваження закладу освіти в системі надання комплексної допомоги особам, зокрема дітям, які постраждали від торгівлі людьми. Олена Косьмій, к. політичних наук, доцент, старший науковий співробітник відділу інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи ІМЗО презентувала особливості організації роботи щодо попередження торгівлі людьми. 
Геннадій Мустафаєв, психотерапевт, к. псих.н, доцент роз'яснив особливості психологічної роботи з дітьми, які постраждали від торгівлі людьми. Детально розглянуто психотравму дитини та особливості її протікання, наслідки.
По закінченню навчання, учасники виробили  регіональні стратегії запровадження спецкурсу з протидії торгівлі людьми в ОІППО.
Повідомляємо, що надійшов лист Міністерства освіти і науки України спільно з державною науковою установою "Інститут модернізації змісту освіти" від 15.05.2017 №21.1/10-582 "Про виконання Державної соціальної Програми протидії торгівлі людьми на період до 2020 року" та на виконання Плану заходів Міністерства освіти і науки щодо протидії  торгівлі людьми на період до 2020 року, затвердженого наказом МОН від 08 квітня 2016 р. №405(п.п.2.2.; 2.4) Інститут рекомендує включити до плану підвищення кваліфікації педагогічних працівників спецкурс "Протидія торгівлі людьми", схвалений для використання комісією Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України( лист Інституту модернізації змісту освіти МОН України  від 01.03.2017 р. № 2.1/10-384.
З 2018 року в обласному інституті буде впроваджено  спецкурс "Протидія торгівлі людьми"(40 годин) для педагогічних працівників ЗНЗ, ПТНЗ, ПНЗ.
За додатковою інформацією можна звертатися на кафедру виховання та культури здоров'я КВНЗ "ДОІППО" каб.208, ІІ поверх до обласного координатора проекту Світлани Вікторівни  Кушнікової. Конт. тел.: +38(050) 420-76-26; 067-104-66-27; e-mail: svkysik@gmail.com

Немає коментарів:

Дописати коментар