понеділок, 9 травня 2016 р.


14 квітня 2016 року на базі Криворізької спеціалізованої школи № 9 з поглибленим вивченням економіки, права та іноземних мов спільно з управлінням освіти і науки виконкому Криворізької міської ради і комунальним закладом «Інноваційно-методичний центр» відбувся міський семінар-практикум «Формування самодостатньої особистості через запровадження в навчально-виховному процесі елементів підприємницької освіти  та фінансової грамотності» для заступників директорів з навчально-виховної роботи, вчителів, які здійснюють експериментальну роботу з теми «Науково-методичні засади впровадження фінансової грамотності в навчально-виховний процес навчальних закладів» та керівників шкільних клубів підприємництва українсько-польського проекту «Шкільна академія підприємництва».
Мета семінару: а)оптимізація роботи вчителя курсу «Фінансова грамотність», формування його професійних знань та вмінь як чинників становлення економічно грамотних та успішних громадян; б) ознайомлення з напрямами розвитку культури підприємництва старшокласників та необхідних компетентностей для досягнення успіху в бізнесі, професійній кар’єрі.
Приємно, що семінар-практикум відбувся на базі школи де діє шкільний клуб підприємництва «Бізнес інкубатор» і була присутня опікун ШКП Подзолкова Ірина, практичний психолог.
Г.М.Кольчіба
Відкрила захід методист Криворізького інноваційно-методичного центру Галина Миколаївна Кольчіба, яка представила результативність участі навчальних закладів Криворіжжя у експериментальній роботі та українсько-польському проекті «Шкільна академія підприємництва». Обласний координатор проекту «Шкільна академія підприємництва» Світлана Вікторівна Кушнікова презентувала шкільні клуби Дніпропетровщини і виступ «Шкільні клуби підприємництва як вектор формування та розвитку підприємницьких компетентностей старшокласників у досягненні життєвого успіху».
Л.І.Гавриленко
Цікаві досвіди роботи були представленні педагогами навчальних закладів м.Кривого Рогу. Так, вчитель економіки КЗО «Тернівський ліцей» Моісеєва Юлія Володимирівна поділилась напрацюваннями і зробила висновок, що фінансова грамотність є результатом та запорукою соціалізації учнів. Вчитель економіки КЗШ № 116 Бережна Вікторія Олександрівна представила літню школу фінансової грамотності.    Першою практичною частиною був кінозал фінансової грамотності, на якому розглянули відео-уроки Подкалюк Оксани Дмитрівни, вчителя економіки КСШ № 74 «Види кредитів: споживчі кредити, автокредити, кредит на житло» та Гавриленко Любов Іванівни, заступника директора з НМР КГ №95 «Небанківські фінансові установи». Другою практичною частиною був тренінг-пазл «Хмарні сервіси в освіти», який провела вчитель інформатики КСШ № 9 Бугайова Світлана Володимирівна.
Бережна В.О.
            Насиченим, практичним і діловим був семінар-практикум. Тому, з метою активного запровадження елементів підприємницької освіти, фінансової грамотності в навчально-виховному процесі потрібно забезпечувати практичну орієнтацію освітнього процесу з введенням інтерактивних, діяльнісних компонентів. Важливо формувати фінансову  культуру як результат процесу соціалізації, використовувати різні методи роботи під час навчальної, позаурочної діяльності для підвищення фінансової обізнаності через українсько-польський проект «Шкільна академія підприємництва» та створення шкільних клубів підприємництва.
Обласний координатор проекту
Світлана Кушнікова