середа, 18 листопада 2015 р.

Міжнародний психолого-педагогічний фестиваль "ПЕРСПЕКТИВА 2015"29 жовтня - 01 листопада 2015 року Херсонська академія неперервної освіти, Інститут спеціальної педагогіки НАПН України, Виконком Голопристанської міської ради, Асоціація розвитку творчої особистості «ВАРТО», Всеукраїнська громадська організація «Асоціація працівників дошкільної освіти», Центр освітніх технологій «Школа ейдотехніки», Асоціація педагогів Молдови  «Інноваційна школа» (Р. Молдова), Генеральна Асоціація Вчителів (Румунія), Одеське педагогічне товариство, ,  Видавництво «Мандрівець»,  Федерація ХАДУ, Міжнародний центр фінансово-економічного розвитку-Україна організували та провели Міжнародний психолого-педагогічний фестиваль "Перспектива Херсон- 2015". 

Дніпропетровську область представляли учасники українсько-польського проекту "Шкільна академія підприємництва" опікуни шкільних клубів підприємництва Наталія Заводян (опікун ШКП "Банкнот" Раївської школи-інтернату Синельниківського р-ну), Юлія Колібаба, Валентина Заскока (опікуни клубу підприємництва "Спалах" Софієвського районного Будинку школяра Софієвського р-ну) та обласний координатор українсько-польського проекту"Шкільна академія підприємництва" Світлана Кушнікова. На фестивалі презентували освітні проекти,  проводились круглі столи, арт-години,представляли майстерні.  І ЦЕ ТІЛЬКИ МАЛЕНЬКИЙ ПЕРЕЛІК ПРОФЕСІЙНОГО І ТВОРЧОГО РІЗНОБАРВ'Я ФЕСТИВАЛЮ: 
 1."Технології продуктивної критики». Критика – це психологічні напади на особистість, практично завжди, критика визивала супротив та негатив. На майстерні було запропоновано технологію продуктивної критики з метою подальшої продуктивної співпраці. Тренер: Геннадій  ЧЕПУРНИЙ .
  2.«Засвоєння цифрової інформації за допомогою технології мнемотехніки. Ефективне вивчення складу числа та таблиці множення». Тренер: Тетяна ПАРНИВОДА .
3. «Інклюзія в освіті». Тренер: Оксана ТАРАНЧЕНКО.
                  Фестиваль “Перспектива” — це не лише навчання, але й зібрання творчих та талановитих людей!
               Детальніше про організацію наступного фестивалю читайте на сайті:
www:festival.eidotehnika.org
Ми команда - бо ми успішні!
                                                  Свідком та учасником подій була Світлана Кушнікова
з командою талановитих і творчих опікунів ШКП

середа, 11 листопада 2015 р.

Тренінг для вчителів іноземної мови


Марія Алуєва, ДОІППО
22-23 жовтня 2015 року на базі ДОІППО Алуєва Марія Андріївна, завідувач навчально-методичної лабораторії іноземних мов, Відмінник освіти України разом з обласним координатором проекту Кушніковою Світланою провели навчання для вчителів іноземної мови в рамках українсько-польського проекту "Уроки з підприємницьким тлом".
     Під час навчання використовувався навчальний методичний посібник за заг. ред. Е. Бобінської, Р. Шияна, M. Товкало "Уроки з підприємницьким тлом"(Варшава: Сова, 2014 р.), який стосується формування в учнів підприємливості та ініціативності. Саме ці якості визначають здатність особи втілювати задуми і бути конкурентоздатними. Публікація «Уроки з підприємницьким тлом» допоможе українським учителям формувати у їхніх учнів підприємницькі якості – ключові для розвитку економіки України та її мешканців, які хочуть, щоб їхня країна стала частиною Європейського Союзу.
      Ознайомилися з рекомендаціями Європейського парламенту та Ради Європи щодо формування ключових компетентностей ціложиттєвої освіти», у яких зазначено, що вкрай необхідно, «щоб молодь після здобуття базової освіти та відповідного навчання в школі мала ключові компетентності, потрібні їй у дорослому житті для подальшого навчання та роботи, і щоб дорослі могли розвивати власні ключові компетентності впродовж усього життя, пристосовуючи їх до змінних умов світу». Тому, після навчання учасники прийшли до висновку, що дійсно сьогодні пріоритетом для молодої людини повинно бути:
1. Навчатися, щоб знати!
2. Навчатися, щоб діяти!
3. Навчатися, щоб жити разом, жити з іншими!

4. Навчатися, щоб бути!
Обласний координатор
Світлана Кушнікова