вівторок, 23 грудня 2014 р.

09 грудня 2014 року гостинно відчинив свої двері Перещепинський професійний ліцей Новомосковського району Дніпропетровської області. Саме на його базі проходила  обласна науково-практична конференція «Міжнародна співпраця освітніх закладів як напрям інноваційного розвитку учасників навчально-виховного процесу». Високоінтелектуальне зібрання представляли вчителі образотворчого мистецтва, які є учасниками українсько-польського проекту «Уроки з підприємницьким тлом» та опікуни шкільних клубів підприємництва, які є учасниками українсько-польського проекту «Шкільна академія підприємництва».
 Почесними гостями конференції були представники польської діаспори – голова громадської організації «Спілка поляків «Ognisko» Дніпропетровської області» пан Антоній Яновський і член організації пан Роман Збровський. 
Перед початком роботи конференції педагогічний та учнівський колективи ліцею запросили відвідати ярмарку, на якій було представлено різнобарв’я українських страв, весільний коровай, консервовані овочі, фрукти, варення, сушені фрукти у вигляді намиста, сучасні та стародавні весільні рушники і т.п. Кожний зміг знайти для себе щось індивідуальне і цінне. Виручені кошти будуть використані на придбання одягу учням - сиротам професійного ліцею.
Після відвідування ярмарки, учасників запросили в намет, де їх чекала смачна козацька страва. Під супровід баяну, на свіжому повітрі з апетитом дегустували запропоноване українське меню. Цей національний дух об’єднав різних, але

водночас справжніх українських педагогів - ініціативних, підприємливих, комунікабельних, творчих професіоналів, які готові працювати на благо регіону і держави, навчаючи і виховуючи майбутнє України.
На початок роботи учасників конференції благословив настоятель Свято-Успенської церкви Новомосковського району архімандрит Іаков. Сильна духом людина - непереможна! Духовне слово завжди направляє, вказує на важливість переосмислення цінностей, а сьогодні суспільству це конче необхідно. Якщо людина усвідомить, що моральність,

совість, порядність, любов до ближнього, співчуття, милосердя та інші гуманні принципи не просто гасла, а вони є однією із основ розвитку стабільного, успішного, процвітаючого суспільства, де кожний відчуває свою значимість і потрібність, тоді і світ стане багатшим і безпечнішим!
Розпочала конференцію обласний координатор українсько-
польських проектів Світлана Кушнікова, яка зазначила на тому, що міжнародні проекти є інноваційною технологією для професійного зростання педагога.
Приємною несподіванкою для всіх присутніх було використання інформаційно-комунікаційних технологій на практиці (проявили свою ініціативність і підприємливість). Саме в режимі Оn-lane ми змогли поспілкуватися з поважними для нас людьми: координатором польсько-українських проектів Евою Бобінською (Центр Розвитку Освіти Республіки Польща), Романом Шияном, директором Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти(ЛОІППО, Україна), Мирославою Товкало, редактором посібника  «Уроки з підприємницьким тлом»( ЛОІППО, Україна), Ольгою Слюсар, методистом Миколаївського ОІППО та педагогами Миколаївської області(МОІППО, Україна), які були присутні на конференції. Кордони зникають, коли є коло однодумців і велике бажання навчатись новому, апробовувати і впроваджувати це в освітніх закладах під час навчально-виховного процесу. Ми Вам вдячні за підтримку!
   Про інноваційні підходи управлінської діяльності у реалізації Міжнародних проектів в навчальному закладі доповіли: Олена Вайло, директор Перещепинського професійного ліцею Новомосковського району з темою: «Управлінські інновації у
проблемному полі сучасної освіти»  та Ірина Бойда, директор Привільнянської середньої загальноосвітньої школи Солонянського району з темою: «Життєві орієнтири та перспективи шкільного клубу підприємництва «Академія успіху»».
Про теоретичні та прикладні аспекти забезпечення науково-методичної роботи, структурні компоненти та шляхи євроінтеграції у межах навчально-виховного процесу доповіли Олена Яшина, методичний консультант проекту «Уроки з підприємницьким тлом» ДОІППО та Ірина Бойко, методист науково-методичного центру управління освіти та науки Дніпропетровської міської ради.
Практичний аспект підприємницької освіти у формуванні
ініціативності і підприємливості учасників навчально-виховного процесу розкрили на МАЙСТЕР-КЛАСАХ учасники проекту «Уроки з підприємницьким тлом» Оксана Базилевська, Ганна Молчанова та учасники проекту «Шкільна академія підприємництва» Олена Сушко і Євген Глазирін (опікуни ШКП «БізнесОК»  м.Жовті Води), Віта Суліменко і Ірина Горб (опікуни ШКП «Маківка» Томаківського району).
Результативність змін вдосконалення педагогів – це шлях до впровадження гуманних, демократичних процесів на засадах підприємницької позиції в навчальному закладі. 

Після майстер-класів Олена Яшина та Світлана Кушнікова презентували посібник з методичними рекомендаціями про організацію інтегрованих уроків «із підприємницьким тлом» та взірцевими конспектами таких уроків і вручили свідоцтва Осередку Розвитку освіти Республіки Польща учасникам українсько-польського проекту «Уроки з підприємницьким тлом".
За підсумками роботи цінними подарунками, які співфінансовано в рамках програми польської співпраці задля розвитку Міністерства Закордонних Справ Республіки Польща у 2014 році, були нагородженні кращі педагоги українсько-польських проектів Дніпропетровщини:
⦁    Олена Вайло, директор Перещепинського професійного ліцею Новомосковського району.
⦁    Людмила Нартова, керівник гуртка  з вишивки «Візерунок» Перещепинського професійного ліцею Новомосковського району.
⦁    Олена Сушко, опікун ШКП «БізнесОК», психолог ліцею природничо-наукового навчання м.Жовті Води.
⦁    Євген Глазирін, опікун ШКП «БізнсОК», вчитель економіки ліцею природничо-наукового навчання м.Жовті Води.
⦁    Ірина Горб, опікун ШКП «Маківка», психолог Томаківської загальноосвітньої школи №2 Томаківського району.
⦁    Віта Суліменко, опікун ШКП «Маківка», вчитель економіки Томаківської загальноосвітньої школи №2 Томаківського району.
⦁    Ганна Молчанова, керівник гуртка «Ми малюємо світ» КЗНВО №109.
⦁    Оксана Базилевська, вчитель образотворчого мистецтва багатопрофільного навчально-реабілітаційного ресурсно-методичного центру корекційної роботи та інклюзивного навчання Дніпропетровської обласної ради.
⦁    Ірина Бойда, опікун ШКП «Академія успіху», директор Привільнянської середньої загальноосвітньої школи Солонянського району.

   Обласний координатор міжнародних проектів
                                Світлана Кушнікова

понеділок, 8 грудня 2014 р.

Продовжуємо знайомити всіх прихильників Дніпропетровського блогу з учасниками українсько-польського проекту "Уроки з підприємницьким тлом", які апробовують конспекти неекономічного профілю на уроках образотворчого мистецтва. 
Знайомтесь, Марина Тітова, вчитель образотворчого мистецтва КЗО «Спеціалізована школа № 13»
 м. Дніпропетровська. Тема уроку "Архітектура. Види архітектури. Стилі архітектури".
Мета: ознайомити з видами та стилями архітектури; розглянути кращі зразки архітектури світового рівня та рідного краю.
Вчитель запропонував учням за два тижні перед запланованим уроком, ознайомитись з архітектурними об’єктами рідного міста та роботами молодих архітекторів Придніпровської державної академії будівництва та архітектури, з якою школа співпрацює багато років й має профільні класи з підготовки учнів для вступу.  На початку уроку учням пропонується  самостійно переглянути відеоряд, на якому показані різноманітні архітектурні споруди минулого, сучасного та майбутнього. Через 2-3 хвилини запитати у них: - до якого виду мистецтва належать ці споруди?;
- сформуйте поняття “архітектура”.
Вчитель пропонує гру «Подорож видами архітектурних споруд». Мета:знайомство з видами архітектури та визначення видів архітектурних споруд рідного міста.  
Потрібно наголосити, що після того, як усі члени групи прочитають характеристики стилів в архітектурі, вони мають обговорити цей матеріал і впевнитися, що всі члени груп правильно його зрозуміли, уміють визначати типові ознаки стилів в архітектурі. Відведіть на це приблизно 5 хвилин.
Підвести підсумок уроку можна  вправою  «Дім знань». Вона   дасть можливість оцінити роботу самим учням. Кожен отримує дві ”цеглинки ”(папірці жовтого та червоного кольору). На жовтих учні можуть написати, що їм сподобалось і, що вони дізналися нового, на червоному написати, що не сподобалось і, що не вдалось на уроці. Запропонуйте учням прикріпити цеглинки на плакат – «Дім знань» і з’ясуйте яких цеглинок більше. Підведіть підсумок - чи міцний «Дім знань» вдалось збудувати на уроці?  Закінчити урок можна висловом великого Берніні - видатного архітектора і скульптора, автора колонади на площі Св. Петра в Римі, який сказав: «Я завжди був тієї думки, що той, хто може побудувати великі і величні будівлі, не руйнуючи вже побудованого, заслуговує вже найбільшу похвалу, оскільки для того, щоб це зробити, потрібно більше знань».
Обласний координатор
Світлана Кушнікова
 
 

понеділок, 1 грудня 2014 р.

                         Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України, Компанія "Виставковий світ"
21-23 жовтня 2014 року у Київському Палаці дітей та юнацтва провели Шостий Міжнародний форум -  презентацію "Інноватика в сучасній освіті". На форумі вагомі інноваційні досягнення представили 560 навчальних закладів різних рівнів, наукових установ, методичних центрів, регіональних і муніципальних органів управління освітою, видавництв, фондів, асоціацій, закордонних освітніх агенцій, підприємств, бізнес-структур із 22 регіонів України, Польщі, США, Австрії, Словаччини.
                  Дніпропетровським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти (ректор доктор філософських наук, професор, академік Академії наук вищої школи України М. І. Романенко) було організовано та проведено презентацію з теми: "Патріотичне виховання у сучасному освітньому просторі Дніпропетровщини"  За організовану і представлену роботу нагороджено ПОЧЕСНИМ
ДИПЛОМОМ ПРЕЗЕНТАЦІЇ.
Оргкомітетом у рамках форуму-презентації проводився професійний конкурс з 10 номінацій. На конкурс подано 387 робіт. Експертну оцінку якості робіт проводили наукові інститути Національної академії педагогічних наук України та Державна наукова установа "Інститут інноваційних технологій і змісту освіти" Міністерства освіти і науки України.
        За перемогу у номінації "Інновації у діяльності вищого навчального закладу з інтеграції в європейський освітній і науковий простір" наш інститут було нагороджено ВІДЗНАКОЮ (ЗОЛОТОЮ МЕДАЛЛЮ) та ДИПЛОМОМ ЛАУРЕАТА КОНКУРСУ  І СТУПЕНЯ. В основу роботи було взято Міжнародний інноваційний польсько-український проект "Шкільна акаадемія підприємництва", який успішно   впроваджується в  освітніх закладах області. Приємно, що наша робота оцінена на Міжнародному рівні!!!


Міжнародний форум "Інноватика в сучасній освіті" за кількістю реальних учасників, відвідувачів та забудованої площі сьогодні є найбільшим професійним форумом освітніх, наукових та науково-технічних інновацій. Бажаємо Всім успіху і перемог!!!

  Обласний координатор міжнародних проектів
 "Шкільна академія підприємництва",
"Уроки з підприємницьким тлом" 
         Світлана Кушнікова


18 листопада 2014 року
святкувала свій День народження опікун шкільного клубу підприємництва
 "МАКІВКА"
Томаківської СШ № 2
Томаківського району
Мартинова Віта

 
26 листопада 2014 року
святкувала свій День народження опікун шкільного клубу підприємництва Водянської СШ Верхньодніпровського району
Струкова Людмила

Прийміть найщиріші привітання від учасників
Міжнародного проекту.
Нехай сяють очі з ніжністю,
А серце розквітне радістю,
Хай доля красива, як соняшник,
Дарує Вам щастя райдугу.
Хай сонечко світить із ясного неба,
Бажаєм усього, чого тільки треба,
Хай доля дарує довгого віку,
Добре здоров’я і щастя без ліку.